Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu? | 2020 |

Aracını muayeneye götürecek olanların en merak ettiği soruların başında ’Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu?’’geliyor...

2

2019 yılının ilk içeriğine ‘’Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu?’’ sorusunu cevaplayarak başlıyorum.

2019 yılında da malesef TÜVTÜRK araç muayene ücretleri için kredi kartı ile ödeme almıyor. Tüm işlemlerin ücretleri nakit olarak kabul ediliyor.

Tüvtürk’ün resmi sitesindeki aşağıdaki bağlantıda ilgili açıklamayı görebilirsiniz.

https://www.tuvturk.com.tr/arac-muayene-fiyat-listesi.aspx

Tüvtürk resmi sitesinde sık sorulanlar bölümünde de açıklama  ‘’Tabi olduğumuz İmtiyaz Sözleşmesi kapsamında tahsilat yöntemi ayrıca tanımlanmamış olup, önceki dönemlerdeki gibi devam etmesinin öngörülmesi sebebiyle istasyonlarımızdaki tüm tahsilatlar nakit olarak gerçekleştirilmektedir.’’ şeklinde verilmiştir.

Nakitim Yok! Aracımı Nasıl Muayene İşlemlerini Gerçekleştirebilirim?

2019 yılı araç muayene ücreti otomobiller için 279,66 TL oldu. Maddi durumu iyi olmayanlar nakiti yeterli gelmediği taktirde araç muayenesini yaptırmıyor ve malesef cezaya giriyor. Bu durumda araç muayene tarihi süresi dolduğunda 1 gün bile geçse %5 cezaya girmektedir. Sonraki aylarda da bu tutar her ay %5 olmak suretiyle artar.

Bu durumda kredi kartınızdan nakit avans çekerek araç muayenenizi yaptırmanız daha avantajlı olur. Hem ceza %5 ödemek yerine kartınıza %2 gibi ceza öderseniz ve herhangi bir polis çevirmesinde ceza yemezsiniz.

2019 Yılı Araç Muayene Fiyat Listesi
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 377,60 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 279,66 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 142,78 TL
2 Yorumlar
  1. nathan diyor

    Muayene ücretlerinin kredi kartı ile ve de taksitli yapılabilmesini istiyorum. muayene ve egzos ücretlerinin ödemesi bütçemizi sarsmaması ve yaptıramayanlara kolaylık olsun diye mutlaka kolaylık sağlanmalı kart ve taksit yapılabilmeli. teşekkürler.

  2. adem varol diyor

    kredi kartıyla niye ödeme yapamıyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.