Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Hyundai Kona N Crossover tanıtıldı

0

Hyundai’nin performans markası N, ilk crossover’ını tanıttı. Koreli otomobil üreticisi, bu gövde stilinin alt markayı daha çok ana akıma iteceğini umuyor. Yeni Hyundai Kona N 280 beygir güç ve 392 Nm tork üreten 2.0 litre dört silindirli turbo benzinli motor ile piyasaya sunulacak.

Ayrıca yeni güç ünitesi, overboost fonksiyonu olarak isimlendirilen N Grin Shift ile sınırlı bir süre için 290 beygire kadar yükseltilebiliyor. Yeni Kona N‘de yüksek performans kullanımına uygun modifikasyonlar içeren ve gücü ön tekerleklere ileten 8 ileri çift kavramalı şanzıman bulunuyor.

Yeni Hyundai Kona N teknik özellikler

Yeni Kona N’in kontrol ünitesi kendisine özel olarak ayarlanmış vites oranları ve daha seri vites geçişlerine imkan verecek biçimde yenilendi. Ayrıca crossover‘ın şanzımanı üzerinde de iyileştirmeler yapıldı.

Kona N yeni geliştirilen üniteleri ile birlikte Launch Control özelliğini de devreye aldığında 0-100’e 5.5 saniyede çıkıyor. Ek olarak N markasının ilk crossover’unun, N Grin Shift, N Power Shift ve N Track Sense Shift adında üç farklı fonksiyona sahip olduğunu belirtelim.

N Grin Shift fonksiyonu overboost görevi görüyor ve motor ile şanzımanı 20 saniyeliğine maksimum güçte çalıştırıyor. Power Shift fonksiyonu ani hızlanmalarda devreye giriyor ve vites yükseltme esnasında torku maksimum düzeye çıkarıyor. N Track Sense Shift ise vites yükseltme ve düşürme anlarını sportif odaklı bir sürüş için otomatik olarak optimize ediyor.

Yüksek performanslı fren sistemine sahip Kona N, üreticiye göre “virajlarda maksimum eğlence için” elektronik sınırlı kaydırmalı diferansiyele sahip. Öte yandan otomobilde Eco, Normal, Sport, N ve Custom olmak üzere 5 farklı sürüş modunun yer aldığını belirtelim.

Yeni Hyundai Kona N tasarım özellikleri

Dış tasarımında standart modele göre daha agresif detaylar bulunan otomobil, farklı ızgara tasarımı ve kırmızı çizgilere sahip. Ayrıca yeni marşpiyeller, ön spoiler, N rozetleri, büyük egzoz çıkışları, çift kanatlı spoiler ve üçgen şekilli üçüncü fren lambası otomobili sportif kılan parçalar olarak öne çıkıyor.

Yeni Kona N’nin iç kısmında ise üzerinde kırmızı renkli NGS düğmesi ve vites kulakçıklarının da yer aldığı sportif direksiyon ile kullanıcılarını karşılıyor. Ayrıca direksiyonun arkasında dijital gösterge paneli ve head-up display yer alıyor.

Otomobilde ayrıca 10 inçlik sürücünün pist haritalarını ve tur zamanlarını da görebildiği multimedya ekranı bulunuyor. Ayrıca iç mekanda alaşım pedallar, N spor koltuklar ve performans mavisi detaylar yer alıyor.

Yıl bitmeden satışa sunulması planlanan yeni Hyundai Kona N’in fiyatı henüz belli değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.