Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

0

Twitter’da canlı yayın nasıl yapılır; kullanıcılar tweet paylaş bölümüne giriş yaparak buradaki seçenekler içerisinden canlı butonuna tıklamalı ve onay vererek yayını açmalıdır.

Twitter ilk zamanlarda yalnızca haberleşme amacıyla kullanılan bir internet platformu olsa da günümüzde sıklıkla tercih edilen sosyal medya siteleri arasında yer alıyor. Özellikle Elon Musk tarafından satın alınması sonrasında farklı birçok özellik sitenin içerisine eklendi. Kullanıcılar ise hesaplarının daha öne çıkan bir yapıya sahip olması amacıyla Twitter beğeni satın al tarzındaki Satın alma işlemlerini sağlayarak etkileşimlerinin daha fazla olmasını amaçlıyor.

Twitter Canlı Yayınları Ödeme Yapıyor mu?

Twitter günümüzde izlenme, beğeni ya da canlı yayın gibi özelliklere yönelik herhangi bir ücretlendirme sistemine sahip değildir. Yalnızca platform üzerinden kazanç elde etmek isteyen kişiler belirli anlaşmalı pazarlama ve reklamcılık aracılığı ile kazanç sağlayabiliyor.

Ancak kişiler belirli takipçi sayısına ulaştıktan sonra bu pazarlama durumlarıyla anlaşmalar sağlayarak kazanç elde etme özelliğini aktif hale getiriyor. Bunun dışındaki kişiler herhangi şekilde canlı yayın açıyor olsa dahi bu yayınlar aracılığıyla kazanç elde edilmesi mümkün olmuyor.

Platformdan gelir elde etmeyi amaçlayan kişiler Twitter takipçi satın al gibi programları kullanarak takipçi sayısını arttırabilir ve kazanç özelliğini aktif hale getirebilir. Aksi takdirde hesabınızın içerisinde farklı bir kazanç durumları bulunmuyor.

Twitter Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sosyal medya platformunda canlı yayın açmak isteyen kullanıcılar uygulaması gereken bazı adımlar bulunuyor. Öncelikle burada yayın açma işlemini sağlayabilecek olan kullanıcılar üyelik işlemini gerçekleştirmiş ve gerçek hesaba sahip olan kişilerdir.

Kişiler üyelik durumu bulunmuyoruz öncelikle gerekli adımların tamamlanması gerekir. Sonra hesabınıza giriş yaparak şu adımları sağlamalısınız;

  • Canlı yayınlarda kullanılan teknoloji hem mobil hem de masaüstü cihazlarla uyum sağlayabilecek şekilde de. Bu nedenle hesabınızı 2 farklı cihaz türünde de açabilirsiniz.
  • Hesabınızı açtıktan sonra tweet paylaş bölümüne gitmeniz gerekir. Burada kullanıcılar paylaşacak tweet alanında canlı butonuna sahip olacaktır.
  • Canlı butonuna basılmasıyla beraber sizden kamera ve mikrofon izni istenir. İzinleriniz ile beraber artık yayınınız açılmış olacaktır.

Canlı yayınlarda kişilerin sahip olduğu izleyici sayısı itibar konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle Buy Tiktok views gibi takipçilerinizin artırılmasını sağlamak amacıyla izleyici satın alabilirsiniz.

Kimler Canlı Yayına Katılabilir?

Canlı yayın açıldıktan sonra katılım Gerçekleştirebilecek olan kişiler değişiklik gösterir. Eğer hesabınız herkese açık bir hesap ise paylaşımlarınız herkes tarafından görülebildiği gibi canlı yayınlarınızı da herkes tarafından izlenebilir olacaktır.

Herkesin kolaylıkla ulaşım sağlayabildiği hesaplar daha fazla kullanıcı sayısına sahip olabiliyor. Çünkü kullanıcılar sizi canlı yayın ve diğer içerikler sayesinde daha yakın tanıyor. Bu nedenle de YouTube izlenme satın al tarzındaki izlenme hilelerini de getirmek kişilerin ilerleyen zamanlarda daha fazla organik izleyicisi olmasına yardımcı olacaktır.

Hesabı gizli olan kişilerin ise canlı yayınlarını yalnızca kişiyi takip eden kullanıcılar tercih edebilir. Bu kişilerin tüm içerikleri yalnızca takipçilerine görünür.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.