Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

2020 – 50.000 TL’ye Kadar İkinci El Araba Tavsiyesi

0

Araba Tavsiyesi

2020 - 50.000 TL araba tavsiyesi
2020 – 50.000 TL araba tavsiyesi

Günümüzde birçok kişi ihtiyacına göre araba almak istediği zaman bu konuda kararsız kalabiliyor. Özellikle insanlar kendi tarzlarına göre araba seçimi yapmak istediği zaman bu konuda bütçesine takılabiliyor. İnsanların günümüzde bir araba seçebilmek için araba tavsiyesi almaya ihtiyacı olabilir. Yeni bir araba almak her zaman avantajlı bir durum olmayabilir. Bu konuda araştırılması gereken birçok konu bulunur. Arabaların detaylarında kaybolmak bazı kişiler için adeta bir zevk meselesidir. Bir araba sahibi olmadan önce kendinize hitap ettiğini düşündüğünüz bir araba modeli düşünmelisiniz. Bu konuda arkadaşlarınızdan veya çevrenizden yardım alabilirsiniz. Sizin tarzınızı yansıtabilecek araba modellerini düşünmeniz uzun vadede mutsuz olmanızı engeller. Ayrıca arabayı neden almak istediğiniz önemli bir husustur. İşe gidip gelmek için almak istiyorsanız bu konuya uygun bir araç seçimi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha çok hangi seçenek için kullanacağınız önemlidir. Motor gücünün dayanıklı olması ve az yakmasını istediğiniz gibi teknik detayları düşünmeden önce sizin hayalinizdeki en iyi arabayı tasvir edecek bir arabayı düşünebilirsiniz. Araba tavsiyesi olarak bir otomobili alırken daha çok şehir içinde kullanacaksanız en az 1.2 motor gücüne sahip bir araba tercih edebilirsiniz.  Bunun yanı sıra 1.4 veya 1.6 motor gücüne sahip araçları tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Araba Tavsiyeleri

Günümüzde özellikle birçok kişi tarafından araba tavsiyesi duymak mümkündür. İnsanlar genellikle kendi hayalindeki arabaları başkalarına pazarlarlar. Bu konuda çeşitli araştırmalara göre insanların en çok tercih ettiği araba modelleri şu şekildedir;

 • Reanult Megane
 • Renault Kangoo
 • Fiat Egea
 • Ford Fiesta

Araba Satın Alırken Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Herhangi bir araba tavsiyesi almadan önce kendinize sormanız gereken sorular sayesinde almak istediğini araba modelini belirleyebilirsiniz. Bunun için şu soruları kendinize sorabilirsiniz;

 • Manuel araç mı? Otomatik araç mı?
 • Ne için kullanacağınız?
 • Güçlü bir araç mı?
 • Aracımın boyutu ne kadar olmalı?
 • Aracın kullanım sıklığı ne kadar olacak?
 • Bütçem nedir?
Bütçeye göre araba tavsiyeleri
Bütçeye göre araba tavsiyeleri

Gibi sorular sorarak kendinize bu alanda en iyi araba tercihini yaptırabilirsiniz.

Bütçeye Göre Araba Tavsiyeleri

Günümüzde birçok kişi kendi bütçesine göre araba almak zorunda kalabiliyor. İhtiyacınıza yönelik birçok aracı seçerek satın alabilirsiniz. Günümüzde şu bütçelere göre bulabileceğiniz araba modelleri şu şekildedir;

 • Elinizdeki bütçe 10 bin liraysa bu fiyata en alt seviyedeki araçları bulabilirsiniz. Bu fiyata alabileceğiniz modeller Şahin, Doğan ve Tempra gibi modeller olabilir. Birçok kişi bu fiyata tempra modelini tercih etmektedir.
 • Türkiye’de kendinize araba almak istiyorsanız ve elinizde 20 bin lira bulunuyorsa bu konuda alabileceğiniz araba modelleri Polo, Aleba, Peugeot 206 ve Renault Symbol 2008 gibi arabalar tercihiniz olabilir.
 • Elinizde 30 bin Türk lirasına kadar bir bütçe bulunuyorsa alabileceğiniz arabalar Fiat Linea, Wolkswagen Polo, Ford Focus, Ford Fiesta ve Opel Astra gibi birçok modeldeki arabayı alabilirsiniz.
 • Elinizde 40 bin liraya kadar bir bütçeniz bulunuyorsa alabileceğiniz arabalar orta düzey olacaktır. Modeller arasında Bmw 316i, 520i, Opel Corsa ve Chevrolet Cruze gibi arabaları satın alabilirsiniz.
 • Elinizde 50 bin Türk lirasına kadar bir bütçe bulunuyorsa bu konuda istediğiniz araçları uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Bu fiyata bulabileceğiniz araba modelleri Citroen C5, Toyota Corolla, Renault Fluence, Wolkswagen Passat gibi birçok aracı satın alabilirsiniz.

Bu tür araçları satın alabilirsiniz. Ancak bazı araçların fiyatları çok hızlı bir şekilde değişim gösterebilmektedir. Size uygun olan araçları daha uygun fiyata alabilmek için ikinci el versiyonlarına göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.