Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Ford, yüzlerce eski otomobilini geri çağırdı…

0

Ford, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, ürettiği geniş, ferah ve sağlam otomobilleri sayesinde özellikle Amerika pazarında çok seviliyor ve diğer markalardan daha iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Şirket, geçtiğimiz aylarda 775 bin aracını direksiyon arızası nedeniyle geri çağırmıştı. Şirketten yeni bir geri çağırma bilgisi geldi. Şirket, geçtiğimiz yıllarda üretilen 200 bin otomobilini fren pedalı arızası nedeniyle geri çağırdığını duyurdu.

Ford, fren pedalı arızası nedeniyle 200 bin otomobilini geri çağırıyor!

Ford, geçen hafta tarihli NHTSA (Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi) belgelerine göre, potansiyel olarak ayrılmış fren pedalı tamponu nedeniyle 200 bin eski model otomobilini geri çağırıyor. Belgelere göre bu arıza, otomobillerin sürekli fren lambasını yakmasına ve otoyoldaki diğer sürücülerin dikkatini dağıtmasına sebep olabilir.

Ford, 2014 ile 2015 yılları arasında üretilen bazı Fusion, Lincoln MKZ sedan ve Mustang modellerini geri çağıracak. Bu geri çağırmadan 199 bin 85 adet otomobil etkilenecek. Ayrıca bu arızanın otomatik vitese sahip araçların fren pedalına basmadan park konumundan ayrılmasına sebep olabileceği de söyleniyor. Bu durum yaralanma riskini artırabilir.

Yüksek sıcaklıklara ve neme maruz kalıp paslanabilecek fren pedalı tamponlarına sahip modellerin hepsinin Güney Amerika‘da veya Hawaii‘de satıldığı tespit edildi. Araçların sahiplerinin geri çağırma bildirisini 3 Mart’a kadar alması bekleniyor. Geri çağırma sonrasında araç sahipleri, otomobillerinin fren pedalı tamponlarını ve debriyaj pedalı tamponlarını Ford bayilerinden ücretsiz olarak değiştirebilecekler.

Şirket geçtiğimiz yıllarda da bu tarz geri çağırmalar yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.