Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Hasar Kaydı Nasıl Silinir | Pert Kaydı Sildirme?

0

Otomobil almak isteyen kişilerin sıklıkla başvurdukları hasar kaydı sorgulama yanısıra aracın iç aksamı ve dış aksamıyla alakalı hatalar vs önem arz etmektedir. Her ne kadar hasar kaydı bir aracın geçmişini size göstersede sigorta şirketine yansımayan kazaların cepten yaptırılması durumunda hasar sorgulamanızda çıkmayacağınız unutmayınız. Öncelik olarak araç hasar kaydı sorgulamak istiyorsanız 5654’e SMS göndererek faturanıza yansıyacak ufak bir meblağ ile alacağınız araçla ilgili karıştığı kazaları ve bu kazaların büyüklüğünü ve maliyetlerini görebilirsiniz. Bunun yanısıra aracın daha önce plaka değişikliği yapılmış olsa bile araç kayıtları sorunsuz size bilgi olarak gelecektir.

Mevcut yapılan kaza ile ilgili şahıslar tarafından oluşturulan kaza tutanağa erişmek için;
“KAZA” yazıp bir boşluk bırakılır ve plaka numarası yazılmaktadır. Bu sorgulama sonrasında operatörünüz sizlere 8.5 TL gibi bir rakam ile faturalandıracaklardır.

Hasar kaydı nasıl silinir?

Hasar Kaydı Nasıl Silinir, Pert Kaydı Sildirme?

Peki bu hasar kayıtları silinebilirmi, siliniyorsa hangi şartlar altında silinmektedir, bu konuya değinelim. Sigorta Bilgi Merkezi sistemi üzerinden mevcut oluşan hasar kaydını sildirme talebinde bulunabilirsiniz. Bu konuyla alakalı çok elzem ve ciddi manada dikkate almanız gereken durumlar vardır. Öncelikle şunu söylemek isteriz, eğer aracınızla alakalı gerçekten oluşan bir hasar kaydı mevcut ve konuyla alakalı oluşan bu hasar kaydı real yani doğru bir kayıt ise bunu hiçbir şekilde değiştiremeceğinizi belirtmek isteriz.

Bu makalede yanlışlık olan hasar kayıtlarıyla alakalı düzeltme talebinde nasıl bulunabilirsiniz ona değiniyoruz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ‘ne iletmek istediğiniz bilgileri sizlerden istediği şekilde sorgu ekranında doldurun. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra hangi tarihteki kayıtların düzeltilmesini talep ediyorsanız o tarihi seçin. Bir sonraki aşamada ise başvuru metni ile itirazınızı gönderin.

Bir çok kişi tarafından doğru bilinen bir yanlışta hasar kayıtlarının mevcut aracın plakasının değişmesiyle birlikte halihazırdaki hasar kaydınında aynı şekilde değişeceği şeklindedir. Bir aracın plakasının değişmesi o aracın hasar kaydının silineceği anlamına gelmez.

Aracın plakası değişse de yaptığınız sorgulama sonrasında mevcut aracın daha önceki karıştığı kazaları detaylı olarak SMS şeklinde tarafınıza gönderileceğini unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.