Araba Rehberi

Şoförler Odası Plaka Basım Ücreti 2020 | Şoförler Odası Plaka Yenileme 2020 |

Bu içerikte sizlere 2020 yılı soförler odası plaka basım ücreti ve soförler odası plaka basım işlemleri konusunda detaylı bilgiler paylaşacağım.

Son zamanlarda plaka yenileme işlemlerinde bir karışıklık yaşanıyor. Aracın plakası app plaka yada vidalı, muayeneden geçmemiş. Plaka yenileme yapılması gerekiyor. İlgili kişi plaka yenileme ücreti ne kadar diye internette araştırma yaptığında karşısına 2 fiyat çıkıyor. Biri 42 TL diğeri 224 TL.

İlk önce karışıklığı açıklayayım.  Plaka değişimi ile plaka yenileme işlemi arasında fark var. Vidalı, app yada okunamayan plakalar için yapacağınız işlem plaka yenileme oluyor. Ve bunun ücreti tek plaka için 21,5 TL, 2 plaka için toplamda 43 TL.

Plaka değiştirme ise aldığınız aracın plaka numarasının yada harflerini değiştirme işlemidir. Bunun için ise notere toplamda 224 TL ödeme yapmanız sonrasında plaka basımı için şöförler odasına 43 TL ödemeniz gerekir.

2020 yılı şoförler odası plaka basım ücreti : 43 TL ( Tek plaka 21,5 TL)

Plaka yenileme işlemi için 2 yol mevcut.

1.yol: Muayeneye gitttiniz aracınız plakadan dolayı muayeneden kaldı. Bu durumda plakalarınızı söküp, ağır kusur raporu ile en yakın şöförler odasına gidiyorsunuz. Tek plaka için 21,5 TL 2 plaka için 43 TL ödüyorsunuz sonrasında tekrar muayene randevesu alıp aracınızı muayeneye sokuyorsunuz.

2.yol: Baktınızı aracınızın plakası preoblemli. Vidalı yada app plaka. Muayeneden geçmeyeceğini biliyorsunuz. Bu durumda plakalarınızı söküp en yakın notere gidip plaka yenileme işlemi yaptırmak istiyorum diyorsunuz. Sonra vezneye işlem ücreti 22 TL ödüyorsunuz. Noter size makbuz veriyor. Bu makbuzla en yakın şöförler odasına gidip tek plaka için 21,5 TL 2 plaka için 43 TL ödüyorsunuz.

Durum bundan ibaret. Umarım faydası olur.

Plaka Yenileme Ve Değişim Ücreti 2020

2020 Plaka Yenileme Plaka Değiştirme
Noter Ücreti

224

Basım Ücreti

43

43

Muayene Belgesi ile Notersiz

43

Muayene Belgesi ile Noterli

65

 

Araba Tavsiyesi

Araba Tavsiyesi; Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri, Araba Fiyatları, Araba Yorumları Kısacası Arabalara Dair Her Şey Arabatavsiyesi.com'da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı