Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Araç Üstü Port Bagaj Sistemleri İle Konforlu Seyahat…

0

Özellikle aileyle, arkadaşlarla çıkılan yolculuklarda bavulların sığmadığı bagajlar konusunda Port Bagaj ve Tavan Sepeti hayatı kolaylaştırıyor…

Günümüz arabalarının küçük bagaj sorunu hemen hemen herkes tarafından bilinir. Bu sorunun çözümü için bolca ve detaylıca düşünülerek Port Bagaj kavramı ile soruna çözüm bulunmuştur. Günümüzde seyahatlerin şahsi araçlarla yapıldığını biliyoruz. Gelin sizinle birlikte bu konuya biraz daha açıklık getirelim.

Öncelikle aracınızın maksimum taşıma kapasite bilgisine sahip olmak sizin için çok faydalı olacaktır. Bununla ilgili daha detaylı bilgiyi taşıtınızın kılavuzundan edinebilirsiniz.

Bireysel ya da ailemizle seyahate çıktığımızda, bagajı yerleştirmek oldukça sorun çıkartan bir konu arasında şüphesiz yerini almıştır. Kullandığımız ufak tefek eşyalar bile büyük yer kaplayabilirken, yolculuk esnasında kullanılmak üzere üretilmiş olan mini buzdolapları, bebek arabaları, mangal, semaver gibi birçok ekstra yükü de bagajın içine sığdırabilmek daha zahmetli bir hale gelir. Üstelik eski üretim araçlarda bagaj kapasitesi daha büyük rakamlarla seyir ederken yeni nesil dediğimiz arabalarda bu sayı bir hayli düşmektedir. Bu durumda bu küçük bagajlara eşyalar düzenli bir şekilde yerleştirilemezse, eşyalarınıza zarar gelmesinin yanı sıra, sizin ve sizinle birlikte ailenizin konfor ve güvenliği de sarsılabilir.

“Konfor, bir misafir olarak gelir, gitmemek için elinden geleni yapar, sonunda bizi esir ederek kalır.”

Port Bagaj nedir?

Bize bu konforu sağlayan Port bagaj kavramını ele alalım. Bir aracın kendisinde bulunan bagaj kapasitesine ek olarak, aynı oranda ekstra bir alan sağlayan objedir ve narin eşyalarınız için bir nimettir adeta. Bu bağlamda birçok konuda ele alabileceğimiz bu konfor alanı bize büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlar bizlere rahat, kalite ve konfor alanı olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Bu sistem aracınızın size tam olarak sağlayamadığı ya da sağladığı halde sizin bundan tam anlamıyla yararlanamadığınız o açığı kapatan önemli bir sistemdir. Küçük bagaj hacimli arabalarda veya eşya kapasitesi için daha fazla alana sahip olması gereken insanlara büyük ayrıcalık tanıyan bu sistem son zamanların en beğenilenler listesine girmeyi başarmıştır. Kullanımı ve verdiği hizmetten dolayı oluşan konfor alanı hoşunuza gidecek, her koşul ve şartta sizlere kolaylık sağlayan bu sistem beğeninizi çekecektir.

Port Bagajın kullanılabileceği alanlar ve ayrıcalıklar:

 • Ailemizle yapacağımız seyahatlerde ek bir alan oluşturarak yanımıza alabileceğimiz eşya kapasitesini arttırır.
 • İzcilik ve kamp kurmayı sevenler için çadır, tulum vs. her türlü eşyanızı daha kolay bir şekilde yanınızda götürebilmenizi sağlar. Bu sayede yaptığınız işin keyfine vardığınızı hissedeceksiniz.
 • Avcılık ile uğraşanlar için teknik malzeme ve eşyalarının hacmini arttırarak ve eşya alanı sağlayarak konforu arttırır.
 • Bunun yanı sıra Off-Road yapanlar için faydası da gözden kaçırılamaz. Günlük kullanımındaki konforu da sıkça gözlemlediğimiz bu nesne son zamanların en trend eşyalarından biri arasında kendine yer bulmuştur.

Ailemizle yapacağımız seyahatlerde götürebileceğimiz eşya sayısını arttırarak bizlere daha konforlu bir alan sağlar. Takdir edersiniz ki tatile çıkarken yakındığımız en temel şey eşya ve bagaj sorunudur. Araç üstü bagaj tam olarak burada devreye girer ve ailemizle yapacağımız tatilin keyfiyetini bizler için arttırır. Özellikle kadınların eşyalarla ilgisini göz önüne alırsak eşiniz, çocuklarınız, kendiniz ve özellikle de seyahatlerinizin konfor ve sağlığı için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

KAMPÇILARIN VE İZCİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Portbagaj izcilik ve kamp kurmayı sevenler için büyük önem arz eden bir nesnedir. Daha kapasiteli eşyalara ihtiyaç duyan bu kişilere yolculuklarında ve yaşayışlarında daha kaliteli bir deneyim sağlayacaktır. Bu sayede kişiler “eşyalarım sığar mı” endişesinde kurtulup, “bu deneyimim benim için nasıl geçecek” konusunu düşünmeye başlar. Bu bağlamda izcilik ve kamp ile uğraşanların çok tercih ettiği bir ürün olmuştur. Kapanıp kilitlenebilmesinin yanı sıra kapasite ve hacmi ile onların bir numaralı dostu haline gelmiştir.

Avcılık ile uğraşanlar için gereken malzeme ve ekipmanı ve av dönüşünde yanınızda götüreceğiniz şeyler için büyük fayda sağlamaktadır. Sizlere daha iyi konfor sunan bu nesne ile birlikte kapasitenizi arttırıp eşya ve avlarınıza daha fazla yer ayırabilirsiniz. Bu sayede konfor alanınızı arttırmış olup yapacağınız spor ile daha fazla ilgilenebileceksiniz.

Hobi olarak da yapılan Off – Road kısmında da genelde port bagaj kullanılır. Hacminizi arttırmak konforunuz açısından önemlidir. Günlük kullanımı da diğer kullanımları kadar önem arz eden Araç üstü bagaj sistemi sizlere başınıza gelebilecek herhangi bir durumda fayda sağlayabilir. Ekstra eşya vb. şeyler taşıyabilme ayrıcalığına sahip olacağınız için herhangi bir yerde ve olayda ihtiyacınızın büyük kısmını karşılayabilir. Bu sistemin vermiş olduğu ayrıcalıklar ile önceden ek önlem alabilip aldığınız ek önlemlerin yanı sıra kendinize de bagajınızda yer ayırabilirsiniz.

Daha bu ve bunun gibi birçok alanda fayda ve katkı sağlayan sistemin yarattığı konfor alanı fırsatı yadsınamaz. Hayatımızda önemli bir yer kaplayan ve genellikle seyahatlerin toplum ve kişi bazında gerçekleştirildiği arabalar için alternatif çözüm yolu üreten eşyalardan biri konumuna gelmiştir. Aracınızın performansına etki etmeyen bu araç Aerodinamik yapısı ile kalitesine kalite katar.  Özellikle aile ile gidilen uzak seyahatlerde işinize yarayacak bu sistemin kullanım alanları yukarıda bahsettiğimiz gibi oldukça fazladır.  Sıcakta-soğukta içinde bulunan eşyalara herhangi bir zarar gelmez ve kilitli konumdadır.

Port bagaj konusunda dikkat edilmesi gereken bir unsur daha vardır. Kalite, dayanıklılık gibi faktörler bu ürünün fiyatlarına etki etmektedir. Araç üstü bagajların kapasite, kalite, dayanıklılık gibi faktörleri göz önünde bulundurularak sağlıklı bir seçim yapılmalıdır. Önerimiz tercih edeceğiniz bu ürünün malzemesinin hafif alüminyumdan üretilmiş olup, bu ürünü temin ederken ucuzluk ve basitliğe kaçmamanızdır. Uzun ömürlü olup araç kalite ve performansını etkilememesi unsurları da büyük önem arz eder. Bu kriterde kaliteli ürün ve ürünlere bakmak istiyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

 

Sizler de bagaj sorunu ve çeşitli konularda yeterli kapasitede eşya götürememe sorunu yaşıyorsanız, araç üstü bagaj da denilen bu eşyayı aracınızın üstüne monte ederek bu sorunlardan arınabilirsiniz.  Aracınızın performansını kesinlikle kötü yönde etkilemeyen araç üstü portbagaj sizlere daha rahat ve daha konforlu bir yolculuk hizmeti sunar. Eğer siz de bu ürün ile ilgileniyorsanız bu linkten port bagaj modelleri ve fiyatlarına bakabilirsiniz.

 

Tavan  Sepeti Sistemleri

Tavan sepeti de konfor alanına girecek, sizleri rahat ettirecek ve kalite açısından aracınıza ve size değer katacak bir üründür. Genel kullanımı olarak arabanıza, karavanınıza hoş bir görünüm sağlayacak bu ürün beğenileri toplamıştır. Özellikle spor arabalar ve karavanlarda tercih edilen bu ürün sağladığı faydalar ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır.

Günümüzde Tavan sepetleri yaptırılıp birçok hizmet için kullanılabilmektedir. Bu sizin hayal gücünüze bağlı olarak da değişebilir. Gelin biraz da kullanım alanındaki bugüne kadar gösterilmiş hayal gücü örneklerine göz atalım.

 

 • Karavanlarınızda İzleme zevki (seyir terası) için tavan sepetleri kullanılabilir. Günümüzde sıkça görmüş olduğumuz bu yöntem en sevilen ve hoş görülen tekniklerden biridir. Sıcacık bir akşamüstü veya dinlenmeniz gerektiği bir zamanda karavanınızdaki tavan sepetinizi seyir terası amaçlı kullanabilir, keyfinize keyif katabilirsiniz.

 

 • Tavan sepeti üzerine yerleştireceğiniz Led aydınlatmalar ile aracınıza tatlı bir imaj verebilirsiniz. Akşamları ışık için kullanabilir karavan veya aracınıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

 • Bisiklet, kano vb. eşyalarınızı taşımanıza yardımcı olur. Konu ile ilgili bilgi sahibi olmayan birisi bile bisiklet vb. şeylerin tavan sepeti ile taşındığına tanık olmuştur. Belki de kullanımına en çok şahit olduğumuz bu alan Tavan Sepetlerinin konfor alanını bizlere daha çok gösterir nitelikte. Düşük bagaj hacimli arabalarda Araç üstü bagajınız bulunmuyorsa Tavan sepeti bu iş için ideal bir ürün.

 

 • Ekstra bir eşya da taşıyabilirsiniz. Karavan veya arabanıza sığmayan eşyaları rahatça Tavan sepeti aracılığı ile taşıyabilirsiniz. Sağlamlık açısından şüpheniz olmasın. Bu işler için ideal bir ürün olan Tavan Sepeti sizlere kolaylık sağlayıp rahat bir seyahat sunacaktır.

 

 • Özellikle karavanlarda üstüne hamak, şezlong, sandalye gibi eşyalarla çıkıp keyfinize keyif katabilirsiniz. Sizlere sadece yol konforu ve eşya kapasitesi sağlamayan bunun yanı sıra rahatlık eğlence ve kalite barındıran bu ürün kapsamlarıyla size tam hizmet sunacaktır.

 

 • Yine genellikle karavanlarda gördüğümüz bir maddeye değinelim. Tavan sepetini güneş paneli kurup enerji sağlamak için bile kullanabilirsiniz.

 

Özelliklerini saymış olduğumuz araç tavan bagajı diye de adlandırdığımız bu ürün kalite ve rahatlık açısından hayatı kolaylaştırır. Kullanım alanına göre birçok farklılık gösteren tavan sepetlerinin birbirinden farklı modelleri bulunur. Tavan sepeti fiyatlarını etkileyen faktörler arasında başı ürünün ham maddesi çekse de tasarım, boyut, malzeme kalitesi gibi faktörlerin de önemi büyüktür ve buna bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Daha bu ve bunun gibi birçok alanda fayda ve katkı sağlayan sistemin yarattığı konfor fırsatı es geçilemez. Günümüzde eskisi gibi olmayan değişiklik gösteren seyahat anlayışı genel olarak insanların kendi araçları ile yaptığı bir anlayış haline gelmiştir. Bunun yanı sıra tavan sepetleri de aracınızın performansına kötü yönde etki etmeyecek bir dinamiğe sahiptir.  Özellikle tek başınıza yaptığınız herhangi bir şeyde, spor yapmaya giderken veya kısa-uzun seyahatlerinizde kişisel kullanım veya iş için herhangi bir eşyanızı rahatlıkla götürerek konfor alanınızı genişletmenizi sağlar. Kullanım alanları yukarıda bahsettiğimiz gibi oldukça fazladır.  Günümüzde eskiye nazaran sıkça tercih edilen tavan sepeti sistemleri kullanıldıkça beğeni toplamaya devam etmektedir.

Günümüzde araçlarda ihtiyaç için kullanımının yanı sıra hoş bir görüntü sağladığı herhangi bir yer veya zamanda büyük ekstralar barındırdığından kullanımlarını görüyoruz. Narin ve hoş bir görünüme sahiptirler.

Sepet bagaj ile port bagajın farkları nelerdir?

Port bagajlar ile olan benzerlikleri fazladır ama farklarını da şöyle sıralayabiliriz:

 • Port bagajlar soğuk-sıcak hava fark etmeksizin rahatça kullanılabilen ve içleri kapalı bir nevi bagaj türüdür. Tavan sepetinin kullanımı araç üstü bagajlara göre daha kısıtlı olsa da kullanış açısından yabana atılamayacak derecede bir üstünlüğü söz konusudur. Unutmamalıdır ki bu iki ürün için de fiyattan ziyade kalite kontrolü çok daha fazla önem arz etmektedir.

Kapsamlı otomobil aksesuarları veya araç üstü bagaj sistemleri ile ilgili ürünlerde hizmet veren kraftx.com.tr sitesine gelip kapsamlılığın ve tasarımın bir arada olduğu Port bagaj ve Tavan sepeti modellerimiz hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Konfor ve kalitenizi arttıracak bu iki ürün son düzey kalitede ve hizmet şartlarına uygun olarak tarafımızca satılmaktadır. Küçük bagaj sorunundan bıktıysanız ya da belirli projeler düşünüyorsanız, seyahate çıkacaksanız ve bunun gibi birçok şey için bu iki ürünü temin edebilir konfor alanınızı genişletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.