Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Ayarlı Amerikan Park Montajı Nasıl Yapılır?

0

 

Farklı ülkelerin, farklı trafik kuralları bulunmaktadır. Özellikle Amerika gibi Avustralya gibi ülkelerde trafik alışkanlığına bağlı olarak alışık olduğumuzun dışında kurallar ortaya çıkmıştır. Amerikan park sistemi de bunlardan bir tanesi olarak dikkat çeker.

Peki ama genel olarak Amerikan park sistemi nedir? ve nasıl montajının yapılacağı ile ilgili bilgiye yer verelim.

Amerikan Park Nedir?

Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok Avrupa Birliği ülkesinde sinyaller sadece, sinyal kolu kullanıldığı zaman yanıp söner. Sinyalin kullanıldığı durumların dışında ise herhangi bir şekilde yanmazlar. Amerika’da ise bu kural biraz daha farklıdır. Amerika’da araçlar fabrikadan park durumunda da sinyalleri sürekli yanacak şekilde çıkmaktadır. Sadece sinyalin kullanıldığı durumlarda yanıp – sönme işlemini gerçekleştirir.

Bu sistem aracın park lambalarına entegre halde gelmektedir. Genel olarak bu sisteme Amerikan Park denir.

Standart Avrupa park sisteminden farklı olarak Amerikan Park’ta sinyallerin sürekli olarak yanması önemlidir. Eğer aracınızın Amerika’da sinyallerinin devamlı olarak yanık olmadığı fark edilirse cezai işlemi bulunur.

Türkiye’de de göze hoş görünmesi, daha fazla fark edilir olması gibi nedenlerden dolayı Amerika Park sistemini bazı kullanıcılar tercih etmektedir. Bu konuda en fazla tercih edilen modül ise hiç şüphesiz ayarlı amerikan park modülü olarak ön plana çıkar.

En İyi Amerikan Park Modülü

Ayarsız standart Amerikan park modülü özellikle hep aynı devreye sahip ürünlerdir. Ayarlı Amerikan park modül sisteminde ise bu durumun biraz farklı olduğunu söylemek gerekmektedir. Hiç şüphesiz bu konuda duayen diyebileceğimiz ve adından bahsedebileceğimiz en iyi marka olarak Kcx Amerikan Park Modülü ilk sırada yer alır.

Bunların, özelliklerine göz atmak ve garanti seçeneklerine uygun bir şekilde montajını yapmak son derece basittir. Özellikle markalı ve kaliteli bir ürün satın aldığınızda uzun yıllar boyunca Amerikan park seçeneğinden rahatlıkla yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Amerikan Park Montajı Nasıl Yapılır?

Hiç şüphesiz ayarlı Amerikan Park Modülleri markadan markaya farklılık göstermektedir. Bu modüllerin devrelerinin bağlanma sıraları, şemaları ve kutuları farklı farklı olduğu için montaj hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için kullanma kılavuzuna göz atmak yeterli olacaktır. Kullanma kılavuzunun genel özellikleri ile montaj bilgilerine yer verdiği bilinmektedir. Kcx gibi markaların internet üzerinde gerek Türkçe gerekse İngilizce olarak pek çok farklı montaj videosunun bulunduğunu da belirtmek gerekir.

Eğer montaj ve elektrik konusuna ilginiz varsa sadece kullanma kılavuzuna bakarak on dakika içerisinde montajını tamamlayabilirsiniz. Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz ve riske girmek istemiyorsanız kullanma kılavuzunuzla birlikte oto elektrikçisine ulaşırsanız da hızlı bir şekilde montaj işlemini tamamlamanız mümkün olacaktır.

Amerikan Park Modülü Yorumları

Amerikan park modülü seçenekleri söz konusu olduğunda akıllara pek çok marka gelmektedir. Bu markaların birbirlerine karşı artı ve eksileri bulunur. Kimi modüller ısınma sorunu yaşarken, kimileri aydınlatma da süreklilik konusunda sorunlar ortaya çıkarabilirler.

Genel anlamda kullanıcı yorumlarına göz attığımız da en fazla beğenilen modülün kcx amerikan park olduğunu söyleyebiliriz. Peki ama kullanıcılar bu modülü neden bu kadar çok beğenmişlerdir? Buna göre yorumlara göz attığımızda şu sonuçları ortaya çıkarabiliriz.

Kcx modüllerin kendi dahili sigortaları nedeniyle ısınma ve güvenlik sorunu gibi bir durum ortaya çıkmaz. Led sinyallerde dahil olmak üzere tüm araçlarda ve 12 volt sistemlerde aktif olarak tercih edilebilir. Enerji sarfiyatının önüne geçerek ampullerinizin korunmasını sağlar.

Aynı zamanda yeni nesil araçların büyük bir kısmı, bu modülü arıza olarak algıladığı için sorun çıkarmaktadır. Kcx park modülleri de üstün güvenlik önlemi sayesinde arıza ışıklarının yanmasının önüne geçer.

Aynı zamanda ayarsız modüllere kıyasla ayarlı modüllerin en önemli özelliğinin parkların kapalı olduğu durumlarda enerji sarfiyatını sıfırda tutuyor olmasıdır. Aynı zamanda Tüvtürk Muayenesine girmeden önce soketli sisteminden kolaylıkla sökülüp yeniden montajı yapılabilir.

Tüm bu seçenekler bir arada değerlendirildiğinde ayarlı amerikan park modülü satın almak istiyorsanız ilk tercihinizin kcx amerikan park olduğunun altını çizmek istiyoruz. Bu tarz ürünlerin uzun süreli dayanması kesinlikle ödenen parasını çıkaracağı anlamına gelir. Çalışma prensibi, verimlilik, ekonomiklik ve uzun süreli dayanma gibi seçenekler söz konusu olduğunda kesinlikle ayarlı modüller tercih edilmelidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.