Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Parçası Ucuz Az Yakan Arabalar

0

Ülkemizde araç satın alacak olan müşterilerin en çok dikkat ettiği detaylar arasında parçası ucuz ve az yakan arabalar, az yakıt harcayan araçlar yer alıyor…

Parçası ucuz arabalar

Özellikle de alacağınız aracın yedek parçalar konusunda sizlere sıkıntı çıkartmayacak olması hem aracı satın alırken hem de aracı satmak istediğinizde dikkat edilen detaylar arasında yer alır. Bu yüzden de parçası ucuz olan arabalar arasında son kullanıcı olan sizlere önereceğimiz modeller hakkında bilgi sahibi olarak araç almadan önce detayları öğrenme şansınız bulunacaktır. Parçası ucuz arabalara baktığımız zaman markaları şöyle sıralayabiliriz;

Renault

Fiat

Hyundai

Ford

Dacia

Toyota

Türkiye’de yedek parça ve yakıt konusunda Fiat ve Renault markalarının diğer modellere göre daha ön plana çıkmasından dolayı bu iki firmayı tercih edebilirsiniz.

Parçası Ucuz Arabalar Hangileri ?

1.Renault Clio

Renault ülkemizde en çok tercih edilen otomobil markasında üst basamaklarda yer almaktadır. Bu marka yedek parça konusunda müşterileri çok fazla zorlamadığını belirtelim. Aracın oldukça tatmin edici yedek parça fiyatlarının olması aslında bu araçların bu kadar çok tercih edilmesindeki en büyük etken. Yakıt konusunda da önerebileceğimiz bir araç. Bu yüzden birinci sıraya bu markamızı yerleştirdik

2.Fiat

Ülkemizde en çok tutulan markalardan biri olan FİAT araçlardan Egea, Linea, Palio, Punto ve Siena modellerinin parçalarının oldukça ucuz olması bu araçlara olan talebin artmasına neden olmaktadır. Araçların çok fazla tercih edilmesinden dolayı yedek parça üretimindeki firmaların bu markalar için oldukça fazla parça üretimi yaptığını belirtelim. Fiyat konusunda da uygun olan bu markamız müşterilerin yoğun ilgisini çekmektedir.

3.Hyundai

Güne Kore firması Hyundai da son yılların yedek parça konusunda kullanıcılarını üzmeyen firmalarından biri olarak karşımıza çıkmakta… Hyundai araçların hem istediğiniz yedek parçasını rahatlıkla bulabilirsiniz, hem de uygun fiyatları ile aracın parçalarını kolaylıkla temin etme fırsatını yakalamış olursunuz.

Az yakan arabalar

Az yakan arabalar birçok kullanıcı için ilk sıralarda yer almaktadır. Son yıllarda ülkemizde artışta olan yakıt fiyatları da insanları az yakan arabaları araştırmaya, almaya itmiş durumda.

1.Renoult Clio

Ülkemizde her dönem uygun fiyatlardan satışa sunulan ve çok fazla tercih edilen modeller arasında yer alan Clio, özelikle yakıt tüketimi konusunda da oldukça cimri bir araç. Şehir içi tüketiminde en az yakan araç modelleri arasında bulunduğunu söylemekte de fayda var.

2.Ford Focus

Türkiye’de Renault ve FİAT’dan sonra en uygun parça fiyatı olan modeller arasında Ford modeli de göze çarpmaktadır. Markanın en çok satan modeli olan Focus’un bir diğer öne çıkan özelliği de yedek parçadan ziyade yakıt konusundaki cimriliğidir. 100 kilometrede 3.7 litre benzin yakan focus bu noktada gerçekten öne çıkan araçlardan bir tanesi olarak bu listede olmayı hakkeden modellerden bir tanesidir.

3.Fiat Egea

FİAT’ın geçtiğimiz yıllarda çıkartmış olduğu Egea da az yakan araçlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ticari taksilerin de çok tercih ettiği bu model yakıt tüketimi konusunda oldukça cimri davranmaktadır.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.