Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Lastik Tamir Kiti Önerileri 2020 | En İyi Lastik Tamir Kiti

0

Akan trafikte giderken başınıza aracınızla ilgili pek çok istenmeyen olay gelir. Yoldaki çivi veya cam kırıklarından dolayı en çok rastlanan olumsuz olay, araç lastiğinin patlamasıdır. Bu tür olaylara asfalt veya normal caddelerde çok sık rastlanmamakla birlikte, olası durumlara karşı tedbirli olmalıyız. Lastiklerle ilgili sıkıntılara genellikle şantiye alanlarının olduğu yerlerde daha sık rastlanır. Burada yapılması gereken ilk iş lastik değiştirmektir. Fakat bazen aceleden bazen de lastik değiştirmeyi bilmemekten bu işlemi yapamayız.

Tavsiye içerik => Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli | Sık Yapılan Yanlışlar

Daha fazla mesaj

Acele bir yere yetişmesi gerekenler bunun için zaman harcamak istemezler. Burada devreye özel olarak araçlar için üretilen lastik tamir kiti girer. Kutunun içeriği bir sprey şişesine konan özel malzemeden oluşur. Küçük bir şişe içerisinde olan kit, kolaylıkla her alana sığar.
Ani durumlarda başvurulacak en pratik ve etkili yol, aracın bagajında bulunması gereken lastik tamir kitidir. Burada akla gelen lastik tamir kitlerinin her araç için uygun olup olmayacağıdır. En iyi lastik tamir kiti önerileri 2020 olarak kullanılan kitler, her tür araç için uyumludur. Hatta bu kitler, motosiklet ve bisikletler için bile kullanabilecek kadar pratiktir.

Oldukça işlevsel olan tamir kitinin kullanımı daha pratik ve kolaydır. Kısaca lastiğin darbe alarak hava kaçırdığı yere sıkılan sıvı, o bölgenin hava ile temasını önleyerek geçici çözüm sağlar. Böylece lastiğin havasının belli bir süre kontrol altında tutulması sağlanır. Lastik tamir kitin içerisinde bulunan sıvı, hava ile temasa geçince kauçuk bir katmana dönüşür.

Tavsiye içerik => Araba Camı Buğusu Nasıl Önlenir

En İyi Lastik Tamir Kiti Öneri ve Tavsiyeleri

Lastiğin havasını yola devam edebilmek için gerekli olan basınca kadar getirerek muhafaza ederek, durumun stabil olmasını sağlar. Pratik olması ve zaman kaybının önlenmesi açısından pek çok araç sahibi tarafından tercih edilen plastik kitinin içerisindeki maddenin insan sağlığına zararı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Fakat içerisinde bulunan madde solunmadığı ve lastiğin içerisine hapsedildiği için insan sağlığına zararlı bir etsinin olmadığı düşünülmektedir.

Lastik tamir kiti, her kullanıcı tarafından kolayca uygulanabilecek kadar basit bir spreydir. Kullanmadan önce kutuyu iyice çalkalamak gerekir. Kutunun üzerinde bulunan ince hortum çevrilerek, lastiğin sibop kısmına yerleştirerek sabitlemeliyiz. Dik konumda olması gereken sprey kutusunun üzerinde bulunan butona basarak lastiğe havanın girmesi sağlanır. Lastik istediğimiz seviyeye kadar şişerek sıvıyı içine alır. İşlem tamamlandığında lastiğin yırtık olan kısmı sıvı ile kaplanmış olmalıdır.
Tüm işlemler bittikten sonra, sıvının lastiğin içinde yayılması amacıyla arabanın ileri geri hareket ettirilmesi gerekir. Böylelikle lastik tamir kiti kullanımı tamamlanmış olunur. İçerisindeki sıvının aktif olarak patlamaması için sprey kutusunun, güneşe maruz kalmaması gerekir. Böylelikle aracın lastiğini başka hiçbir alet ve ekipmana gerek kalmadan kolaylıkla kullanılabilir hale getirmiş oluruz.

Mutlaka okumalısınız => En Çok Tutulan B Segment Araç Markaları ve Modelleri

Pratik ve Hızlı Çözüm Sunan En İyi Lastik Tamir Kiti

En zor anlarda imdadınıza yetişen lastik tamir kiti ile 1 dakika gibi kısa bir sürede yolunuza ara vermeden devam edebilirsiniz. Pratik ve hızlı kullanımı olan lastik kiti her aracın içerisinde olması gereken bir aparattır. Fakat bu kitler aracın lastiğinin de en fazla 4 mm’ye kadar hasarlı bölgelerde iyi sonuçlar verir. Bu lastik tamir kitini kullandıktan sonra uygun bulduğumuz lastikçiye biran önce gitmekte fayda vardır. Böylece lastiğin kalıcı olarak zarara girmesini önlemiş oluruz. Şehir içi kısa süreli kullanımlarda iyi bir çözüm olan lastik kiti, her aracın bagajında mutlaka olması gereken bir malzemedir.

Kullanımı için özel bir donanım gerektirmeyen ürün sayesinde, sürücülerin yollarına güvenle devam etmeleri sağlanmış olunur. Aracın tekerleklerini sökmeden yerinde tamir imkânı sunan kitler sayesinde, trafiğin yoğun olduğu yerlerde bile hiçbir tehlikeye maruz kalmadan birkaç dakika içinde işinizi halletmiş olursunuz.
Burada dikkat etmeniz gereken tek şey arabanızı yüksek hızda kullanmamaktadır. Bu durum lastiğe daha fazla efor sarf ettireceği için zarar verir. Bu kitler, büyük karavanlarda ve ticari araçlarda bile güvenle kullanılabilecek kadar dayanıklı malzemeden yapılmışlardır. Lastik tamir kiti önerileri 2020 yılında ailenizle ve sevdiklerinizle güvenli ve hızlı bir şekilde yolculuk etmenizi sağlar.

 

Lastik Tamir Kiti Seçiminde Dikkat Edilecekler

Lastik tamir kiti seçimlerinizde, patlamış veya havası sönmüş lastiklerinize hızlı etki eden kitleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çevreye ve ozon tabakasına duyarlı içeriklere sahip tamir kitinizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Lastiği sökmeden tamir etmenize olanak sağlayan kitler, kolaylığı sayesinde sürücüler tarafından tercih edilir.

Lateks içerikli lastik tamir kiti, hızlıca kuruyarak yolculuğunuza devam etmenizi sağlar. Yedek lastik taşımayanlar için pratik çözüm sunan lastik kiti, araba markalarının ayrıcalığı ile satışa sunulur. Her araçta yer alması gereken kit, çok hasar görmüş lastiklerde beklenen etkiyi yaratmayabilir. Kiti uygularken, deriye ve göze temas ettirmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Lastik tamiri kiti satın alırken özenli bir şekilde davranırsanız; elbette ki herhangi bir sorun yaşamadan bu ürünleri kullanmak noktasında önemli bir avantajı da elde etmiş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.