Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

Fiat Egea SUV Ne Zaman Gelecek?

0

Fiat Egea SUV Ne Zaman Gelecek?

Fiat Tipo olarak avrupada ismiyle anılan Türkiye’de ise Egea olarak bilinen modelin SUV olarak yeni versiyonu geliyor. Marka yöneticisi tarafından yapılan açıklamada Fiat Egea SUV modelinin yeni modellerde yer alacabileceği ifade edildi. Ülkemizde’de sevilen modeller arasında olan Egea italyan otomobil devi tarafından üretilmekte olup yüksek satış oranı elde edilmektedir. Yapılan açıklamalar doğrultusunda Egea SUV modeli üretilirse Hyundai Tucson, ve VW T-Roc tarzı araçların yanında yer alacaktır. Egea’nın bir diğer avantajlarından biriside diğer model araçlara nazaran fiyat avantajı bulunmaktadır.

Fiat Egea SUV Ne Zaman Üretilecek

Fiat Egea SUV Ne Zaman Gelecek?

Fiat Egea SUV Ne Zaman Gelecek? Uzmanların yaptığı açıklamalarda dünyada giderek artan SUV tarzı otomobillere yönelmede artış olduğu ve bu artışın ilerleyen yıllarda dahada çoğalacağı yönündededir. Marka yöneticisinin açıklamalarında kullanmış olduğu sözlerde bunu destekleyici niteliktedir. Yüksek satış performansını yakalaybilmek için Egea’nın SUV versiyonununda çıkması gerektiğini bildirmişlerdir.Diğer yandan mevcut yapılan açıklamalara incelendiğinde Egea HB ve Egea sedan gibi karoser seçeneklerinin kaldırılıp, bunun yerine daha çok SUV tarzı araçlarla yoluna devam edebileceği değerlendiriliyor.

Tüm bunların yanısıra Fiat Egea modeli SUV versiyonunun Nissan Qashqai gibi araçların sekmentinde yer alabileceği ve bu doğrultuda ivme yakalayabileceği ifade edilmektedir. Egea SUV modelinin diğer marka ve modellere göre yukarıdada ifade ettiğimiz gibi daha cazip fiyatlara satışa sunulması bekleniyor. Bu sayede oluşacak olan pazarda fiyat farkıyla bir tık öne çıkması bekleniyor.

Ancak şu ana kadar resmi olarak Egea SUV modeliyle alakalı herhangibir açıklama yapılmamış olmakla beraber marka yöneticisinin bu doğrultuda beyanı Egea SUV modelinin gelebileceği yönde akıllara yerleşmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.