Bütçene Göre Araba Tavsiyeleri!

HGS Cezası Kredi Kartıyla Ödeme

0

HGS Cezası Kredi Kartıyla Ödeme. HGS bakiyeniz yoksa ve ücretli geçiş noktalarından geçiş yaptıysanız ihlalli geçiş yapmış olursunuz. HGS içerisinde devamlı olarak bakiye bulunması gerekmektedir ancak bazen unutulabiliyor yada mevcut HGS’nizden sistemsel olarak çekim sağlanamıyor. HGS bakiye ve ceza sorgulamalarını bir çok kanalla yapabilirsiniz.

 

HGS BAKİYE SORGULAMA

HGS bakiye sorgulama işlemlerini yapabileceğiniz kanallar başlıca şöyle; E-Devlet, PTT şubeleri, bankalar aracılığıyla ve 0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 numalarından detaylı sorgulama yapabilirsiniz.Bakiye bitme sorununu bankanıza talimat vermeniz durumunda sorunu minimize etmiş olursunuz.

 

HGS CEZA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

HGS ceza sorgulama işlemi; E-Devlet üzerinden mobil uygulama kullanarak sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz, yada PTT hgs ceza sorgulama buradaki sayfasından’dan kolayca ceza sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol E-Devlet; turkiye.gov.tr web sitesinden yada mobil uygulamayla giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler sayfasından PTT Genel Müdürlüğü menüsü bulun. ‘’Hızlı Geçiş İhlalli Geçiş Bilgileri Sorgulama’’ bağlantısı üzerinden HGS cezası sorgulayabilirsiniz.

 

HGS CEZA KREDİ KARTIYLA ÖDEME NASIL YAPILIR?

HGS cezalası kredi kartıyla ödeme önceden sadece PTT aracılığıyla yapılmaktaydı ancak günümüzde kredi kartınızla kolayca hem sorgulamna yapabilir hemde cezalarınızı ödeyebilirsiniz.

HGS Cezası Kredi Kartıyla Ödememe için buradan açılan sayfada plakanızı girerek ceza sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama ekranı sonrasında cezanız varsa listelenecektir. Listelenen ekrandan ödemek istediğiniz cezaları yanına tik atarak ödeme yap butonuyla kredi kartı bilgilerini girebileceğiniz ekrandan ödemenizi

gerçekleştirebilirsiniz.

HGS ceza sorgulama

Yukarıdaki ekranda plakanızı girerek sorgulamanızı gerçekleştirin

 

 

HGS cezası kredi kartıyla ödeme

Burda çıkan ekranda hangi cezaları ödemek istiyorsanız yan tarafına tik atarak daha sonrasında ödeme yap butonuna tıklayabilirsiniz.

 

HGS kredi kartıyla ceza ödeme

Son aşama olarak kart bilgilerinizi girerek kolayca HGS cezası kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 

HGS KARTI BAŞKA ARAÇLARDA KULLANILABİLİR Mİ?

HGS alırken aracınızın plakasına tanımlanmaktadır. Dolayısıyla oluşturulan ücretlendirmelerde plakanız üzerinden gerçekleştirilmektedir. HGS kartı farklı bir araçta kullanamazsınız.

 

ARACIMI SATTIM HGS İÇERİSİNDEKİ BAKİYEYİ NASIL ALIRIM?

Eğer aracınızı sattıysanız ve HGS içerisinde bakiye varsa HGS kartınızı iptal ettirmeniz gerekecektir. Yeni alacağınız HGS’ye bu bakiyeyi PTT şubelerinden aktartabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.